Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Thaçi mbërrin në Prokurorinë Speciale në Hagë: Ky është çmimi për lirinë

Nga Klodiana 0

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbërritur në Prokurorinë Speciale në Hagë për t’u marrë në pyetje lidhur me aktakuzën e ngritur për rreth 100 vrasje gjatë luftës me Serbinë.

Thaçi jashtë dyerve të Gjykatës Speciale, është shprehur se beson në liri dhe ky është çmimi që duhet të paguajë për lirinë, ndërsa tha se Kosova është histori suksesi dhe askush nuk mund ta ndryshojë historinë,

“Sot, jam i gatshëm të përballem me sfidat e reja me sukses, për djalin tim, për familjen dhe popullin tim. Unë besoj në të vërtetën dhe në liri Askush s’mund ta rishkruajë historinë, ky është çmimi për lirinë. Kosova është një histori suksesi dhe unë jam shumë krenarë.’’- tha Thaçi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej