Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Partizani shkarkon trajnerin Sormani

Nga Klodiana 0

Adolfo Sormani nuk është më trajner i Partizanit dhe tani është zyrtare.

Sormani nuk ishte në stol në derbin me Tiranën dhe kjo nuk është pritur mirë në ambientin e kuq. Italiani dhe stafi i tij thuhej se i druheshin koronavirusit, pasi pesë futbollistë kishin dalë pozitivë.

Klubi i kuq njofton si më poshtë: “FK Partizani njofton sot ndërprerjen me efekt të menjehershëm të bashkëpunimit me trainerin Adolfo Sormani dhe dy pjestarët e stafit Giovanni Mazzella dhe Gabriele Faccia. Klubi 16-të herë kampion i Shqipërisë në tre ndeshjet e mbetura të këtij sezoni, do të drejtohet nga zv.traineri ekipit Renaldo Kalari”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej