Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Prezantohet drejtori i tetë i Kadastrës së Vlorës Andi Binaj

Nga Klodiana 0

Pas largimit të 7 drejtorëve të mëparshëm të Kadastrës së Vlorës në harkun kohor të 10 muajve, vjen në krye të këtij institucioni drejtori i tetë.

Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame prezantoi këtë të hënë drejtorin e ri Andi Binaj, duke shprehur shpresën se ai do qëndrojë në detyrë më gjatë se parardhësit e tij.

Drejtori i ri i Kadastrës së Vlorës, Andi Binaj, tha se për punën e tij dëshiron që të flasin faktet.

Lëvizjet ne Kadastrën e Vlorës nisen shtatorin e vitit të kaluar kur anti-krimi ekonomik çoi nën hetim 23 persona për shpërdorim detyre e tjetërsim prone. Shkak i largimit të vazhdueshëm të drejtuesve të Kadastrës së Vlorës po bëhet një vendim i Gjykatës së Lartë për një pronë në bregdet.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej