Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmeti/ Soreca, OKB dhe Banka Botërore takim me ministrin Çuçi: Vlerësimi i objekteve kusht thelbësor në procesin e rindërtimit

Nga Ejona 0

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, OKB dhe Banka Botërore ka zhvilluar sot një takim me ministrin Bledi Çuçi me qëllim rikuperimin e dëmeve që shkaktoi tërmeti tragjik në vendin tonë.

Soreca shtoi se vlerësimi i dëmeve është kushti themelor për fillimin e rindërtimit të banesave.

“Sot, bashkë me organizatën e Kombeve të Bashkuara në Shqipëri dhe Bankën Botërore takuam ministrin Bledi Çuçi, për të nisur menjëherë përgatitjen e vlerësimit të nevojave që la pas tërmeti në Shqipëri. Vlerësimi i objekteve dhe konferenca e donatorëve janë një kusht thelbësor në procesin e rindërtimit”, shkruan Soreca në Twtter.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej