Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

U arrestuan për lejimin e ndërtimeve pa leje, lihen të lirë 3 punonjësit e IKMT-së

Nga Ejona 0

Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Berat ka vendosur sot masën e sigurisë për tre punonjësit e IKMT-së të akuzuar për lejimin e ndërtimeve pa leje.

Pas një seance prej një ore, trupi gjykuës i përbërë nga gjyqtar Durim Hasa dhe Prokror Olgert Rumnici lanë të lirë me detyrim paraqitje dhe pezullim nga e drejta për të ushtruar funksione publike tre punonjësit.

Tre inspektorët e ndaluar janë shtetasit me inicialet: L.S – 50 -vjeç, E.V- 29-vjeç dhe D.H- 45-vjeç.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej