Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Këshilli i Mediave informon KE mbi trajtimin e mediave shqiptare: Qeveria të mos kopjojë Erdoganin

Nga Ejona 0

Këshilli i Mediave Shqiptare ka informuar Këshillin e Evropës përsa i përket trajtimit të mediave dhe raportimit të tyre gjatë situatës së tërmeteve në Shqipëri.

Këshilli i Mediave Shqiptare i ka bërë thirrje qeverisë shqiptare në lidhjen me trajtimin e mediave, që të mos kopjojnë çështjen famëkeqe të presidentit turk Erdogan, i cili në Turqi censuroi fjalën e lirë dhe burgosi shumë gazetarë që ishin opozitarë të tij.

Këshilli i Mediave i ka bërë thirrje gjithashtu edhe mediave që të verifikojnë lajmet e tyre pasi gjatë situatës së tërmeteve ka patur sipas Këshillit përmbajtje të paverifikuara në lajmet e tyre gjatë raportimit të situatës pas tërmetit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej