- Advertisement -

TAG

Bledi Çuçi

Çuçi prezanton projektligjin e transformimit të SHÇBA: Do të hetohen shkeljet e rënda

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, ka prezantuar sot në Komisionin e Ligjeve projektligjin për transformimin e Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA),...

Rritje pagash për policët? Çuçi e konfirmon: Afati i Ramës dhe gjobat me “smartphone”

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi njoftoi sot miratimin e vendimit për projektin e ri në Policinë e Shtetit, që lidhet me Policinë Rrugore me...

Aplikimet për Shkollën e Policisë, Bledi Çuçi del me lajmërimin e rëndësishëm për të rinjtë

Ministri Bledi Çuçi ka një thirrje për të gjithë të rinjtë që duan të aplikojnë në Policinë e Shtetit. Ai tha se kanë mbetur dhe...

‘Veliu do largohet kur t’i mbarojë kandili’, ministri sqaron deklaratën: Më keni keqkuptuar

Ditën e djeshme, ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi i pyetur nëse është shkarkuar Ardi Veliut u përgjigj me batutë duke thënë “"Do e merrni...

Shkarkimi i Ardi Veliut/ Emrat pretendentëve për ta zëvendësuar

Lajmi për shkarkimin e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut, bëri bujë në media. Një farë konfirmimi mund të quhet reagimi...

Çuçi në Komisionin e Sigurisë: Çfarë sjell ligji “Për të huajt” në Shqipëri. Nga leja unike e qëndrimit te kuota për punësimin në vendin...

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ishte sot në Komisionin e Sigurisë, ku bëri të gjitha sqarimet lidhur me ligjin për kthimin e dekretit të...

Debate në Komisionin e Sigurisë, Salianji i kërkon Çuçit të heqë maskën me logon e PS, ja si reagon ministri

Ka pasur debate në seancën e Komisionit të Sigurimit, mes ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi dhe deputetit të PD, Ervin Salianji. Ky i fundit ka...

Vrasja e nënkomisarit Saimir Hoxha, Çuçi mbledh drejtuesit vendorë të Policisë, do të vendoset ylli në memorialin e dëshmorëve

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka mbledhur 12 drejtuesit e Policisë nëpër qarqe për vrasjen e nënkomisarit Saimir Hoxha në Lezhë. Raportohet se pas takimit...

Nënkomisari Saimir Hoxha shpallet “Dëshmor i Atdheut”, Çuçi: Trajtim financiar familjarëve

Nënkomisari i Lezhës, Saimir Hoxha është shpallur “Dëshmor i Atdheut” me vendim qeverie. Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi tha se familjarët do të trajtohen menjëherë...

U vra në krye të detyrës, nisin homazhet në “Pallatin e Kongreseve” për nënkomisarin e Lezhës, Saimir Hoxhën (Film)

Homazhe po mbahen në “Pallatin e Kongreseve” për nënkomisarin e Lezhës, Saimir Hoxha i cili u vra dje në krye të detyrës. Të pranishëm janë...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -