Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmeti i 26 nëntorit shkatërroi spitalin, fëmijët në Laç lindin në kushte skandaloze

Nga Klodiana 0

Spitali i Laçit u shpall përkohësisht i pabanueshëm disa ditë pas tërmetit, ndërsa pacientët u transferuan në Lezhë dhe shërbimi ambulatorë e urgjenca u përshtat në çadër.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, mjekja pediatre e këtij spitali, Jetmira Tusha ka shkruar se kanë kaluar 7 muaj që nga ajo ditë, dhe spitali ka mbetur i paprekur.

“Kjo është bebja jonë e lindur me dt 6/6/2020 ora1. Një vajzë e bukur. Faleminderit gocave të mija Angjelina, Albiona, Elona, Drita. Sidomos dy mamive Rexhina dhe Mira. Sikur ta dinin në çfarë kushtesh e kemi prit këtë beb do nxitonin të na ndërtonin spitalin” .

Sipas vlerësimit të ekspertëve, dëmet në spitalin e Laçit nuk e rrezikonin ndërtesën, por ai nuk do të hapej pa rikonstruksion.

 

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej