Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte abuzimin, përjashtohet nga policia, shefi i Stacionit Policor në Fushë-Arrëz

Nga Klodiana 0

Drejtoria e Hetimit e SHÇBA-së, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër ka ndaluar shefin e Stacionit Policor Fushë Arrëz, i dyshuar për marrëdhënie seksuale me dhunë.

Ngjarja dyshohet se ka ndodhur në vitin 2015, hetimet në atë kohë u mbyllën por ngjarja është rihapur pas një deklarate të vet vajzës së fundmi.

Izet Duraku dyshohet se ka përdhunuar të miturën në kohën kur ka qenë oficer i policisë gjyqësore teksa merrte deklarimet e vajzës.

Sipas SHCBA bazuar në provat e mbledhura, ka dyshime të forta se në muajin prill 2015, ajo është ngacmuar seksualisht nga Duraku në ambientet e Komisariatit të Policisë Shkodër, kur efektivi ishte me detyrë Specialist i Hetimit të Krimeve.

Vajza e mitur, kishte shkuar në polici në atë kohë, për të denoncuar përdhunimin që i kishte ndodhur nga disa punonjës, në shtëpinë e fëmijës në Shkodër. Nga hetimet dyshohet se në shtëpinë fëmijës në Shkodër ka patur edhe abuzime të tjera.

Mbrëmjen e djeshme SHÇBA njoftoi se kishte pezulluar nga detyra shefin e policisë së Fushë Arrëzit Izet Duraku./abcnews.al

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej