Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmet në Korçë. Njerëzit dalin në rrugë

Nga 27.al 0

Një tërmet ka tronditur Korçën dhe rrethinat në orën 06.30 të mëngjesit të sotëm.

Goditja është ndjerë mjaftueshëm, përderisa qytetarët janë trembur dhe kanë dalë nga shtëpitë e tyre.

Megjithatë bëhet fjalë për një tërmet 3.7 ballë të shkallës Rihter. Epiqendra ka qenë 7 kilometra në veri të Korçës, në afërsi të Maliqit, por është ndjerë shumë, pasi ka qenë shumë i cekët, vetëm 2 kilometra thellësi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej