- Advertisement -

TAG

thellësi

Tërmet në Shqipëri/ Goditja më e fortë në orën 02.00 të mëngjesit

Një tërmet 3.6 ballë i shkallës Rihter ka rënë në orën 01.52 të mëngjesit të së hënës. Tronditja është ndjerë shumë, sepse tërmeti ka qenë...

Tërmet në Korçë. Njerëzit dalin në rrugë

Një tërmet ka tronditur Korçën dhe rrethinat në orën 06.30 të mëngjesit të sotëm. Goditja është ndjerë mjaftueshëm, përderisa qytetarët janë trembur dhe kanë dalë...

Tërmeti i fuqishëm që goditi Çamërinë shemb disa banesa. Ka të lënduar (fotot)

Një tërmet ka goditur Çamërinë në orët e para të së shtunës. Ai është llogaritur tek 5.6 ballë i shkallës Rihter. Për pasojë janë prishur...

Era e ngrohtë e thellësive…

Karikaturë nga Kosta Raka.

Afër mesnatës është rregjistruar një tjetër tërmet në Tiranë

Nuk ka qenë një tërmet që e kanë ndjerë të gjithë, por gjithsesi në orën 23.55 janë shënuar lëkundje të forcës 3.5 e shkallës...

Përsëri tërmete në Korçë. Rregjistrohen katër goditje të reja

Sërish është tronditur krahina e Korçës. Përsëri sizmiologët kanë mbajtur shënim katër tërmete të tjera qysh nga mesnata. Më i forti prej tyre ka qenë...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...
- Advertisement -