- Advertisement -

TAG

thellësi

Tërmet në Shqipëri/ Goditja më e fortë në orën 02.00 të mëngjesit

Një tërmet 3.6 ballë i shkallës Rihter ka rënë në orën 01.52 të mëngjesit të së hënës. Tronditja është ndjerë shumë, sepse tërmeti ka qenë...

Tërmet në Korçë. Njerëzit dalin në rrugë

Një tërmet ka tronditur Korçën dhe rrethinat në orën 06.30 të mëngjesit të sotëm. Goditja është ndjerë mjaftueshëm, përderisa qytetarët janë trembur dhe kanë dalë...

Tërmeti i fuqishëm që goditi Çamërinë shemb disa banesa. Ka të lënduar (fotot)

Një tërmet ka goditur Çamërinë në orët e para të së shtunës. Ai është llogaritur tek 5.6 ballë i shkallës Rihter. Për pasojë janë prishur...

Era e ngrohtë e thellësive…

Karikaturë nga Kosta Raka.

Afër mesnatës është rregjistruar një tjetër tërmet në Tiranë

Nuk ka qenë një tërmet që e kanë ndjerë të gjithë, por gjithsesi në orën 23.55 janë shënuar lëkundje të forcës 3.5 e shkallës...

Përsëri tërmete në Korçë. Rregjistrohen katër goditje të reja

Sërish është tronditur krahina e Korçës. Përsëri sizmiologët kanë mbajtur shënim katër tërmete të tjera qysh nga mesnata. Më i forti prej tyre ka qenë...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -