Një tërmet me  magnitud 4.6 e shkallës Rihter, ka rënë gjatë natës në qendër të Greqisë.

Tërmeti u ndie në disa zona të Greqisë, teksa epiqendra ishte afër Patras dhe Mesolongis, si dhe 55 kilometër larg Janinës, qytet shumë afër me Shqipërinë.