Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmet 4.9 ballë në detin Jon, ja ku ishte epiqendra

Nga Ejona 0

Një tërmet me magnitudë 4,8 ballë i shkallës rihter ka goditur Greqinë para pak minutash.

Sipas asaj që raporton ESMC, lëkundjet janë regjistruar në detin Jon, 9 km nga Lithakia dhe 253 km nga kryqyteti Athinë.

Thellësia e tërmetit ka qenë 10 km, ndërsa nuk dihet ende nëse ka dëme në banesa apo njerëz.

Fatmirësisht raportohet se nuk ka dëme në njerëz apo në banesa.

Gjithashtu nuk bëhet ende e ditur nëse lëkundjet janë ndjerë edhe në Shqipëri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej