- Advertisement -

TAG

deti Jon

Lëvizja Vetëvendosje: Mitsotakis dhe Dendias nxjerrin zbuluar tentativën e Ramës për tradhti kombëtare

Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri referuar deklaratave të politikanëve grekë lidhur me çështjen e detit, thekson se arsyeja që Greqia ka pëzgjedhur GjND-në, është për...

Kryeministri grek: Ne do zgjerohemi 12 milje, pastaj do shkojmë me Shqipërinë në Hagë

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis gjatë një replike në Parlament me udhëheqësin e opozitës Alexis Tsipras ka theksuar që fillimisht se Greqia do të zgjerohet...

Drejtoria Detare paralajmëron: Cikloni po afrohet me erëra të fuqishme dhe reshje shiu

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar se si rezultat i krijimit të një cikloni, me erëra të fuqishme dhe reshje shiu, do të përkeqësohet...

Ministri grek paraqet në Berlin ndarjen e kufirit detar me Shqipërinë

Vendimi për të zgjeruar zonën bregdetare greke në rajonin e Jonit nga 6 deri në 12 milje u njoftua nga kryeministri Kyriakos Mitsotakis nga Parlamenti...

Mitsotakis e bën fakt të kryer: Greqia zgjerohet me 12 milje në detin Jon, Dendias vizitë në Tiranë

Kryeministri i Greqisë, Kyrakos Mitsotakis bëri një deklaratë të fortë sot në Parlamentin grek, ku sipas tij Greqia do të vijojë të shtrijë ndikimin...

Zgjerimi i kufirit detar të Greqisë, MEPJ: Është një e drejtë që buron nga konventa ndërkombëtare

Ministria  e Jashtme të Shqipërisë, ka reaguar për Zërin e Amerikës, ku ka thënë se zgjerimi i kufirit detar të Greqisë nuk ka të...

Debati për detin me Greqinë, çfarë njoftoi dje shefi i diplomacisë greke

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis deklaroi sot në parlamentin grek se Greqia do të zgjerohej me 12 milje në detin Jon dhe se kishte informuar për...

“Greqia zgjerohet 12 milje në detin Jon”, Rama: Nuk falen detet e tokat si rroba!

Pas lajmit se Kryeministri i Greqisë, Kyrakos Mitsotakis deklaroi se shteti i tij do të vijojë të shtrijë ndikimin deri në 12 milje edhe...

Mrekulli në Himarë! Delfinët dhurojnë spektakël (film)

Pamje mahnitëse vijnë nga ujërat e detit Jon. Teksa ka qenë duke pushuar në Himarë regjisorja Vera Grabocka ka filmuar një mrekulli në det....

Tërmet 4.9 ballë në detin Jon, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4,8 ballë i shkallës rihter ka goditur Greqinë para pak minutash. Sipas asaj që raporton ESMC, lëkundjet janë regjistruar në detin...

Latest news

U plagos nga tërmeti, fëmija shqiptar në Greqi: Gjithçka do të kalojë

Mes të plagosurve në Greqi nga tërmeti me epiqendër në Samos është edhe një fëmijë shqiptar 14-vjeç. Ai është Enriko Mane, ndërsa pas plagëve që...

241 raste të reja me koronavirus, humbin jetën 7 pacientë

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera në total. 7 pacientë të cilët...

Spahia: Komiteti i ekspertëve nuk i dha kurrë përgjigje shqetësimeve të qytetarëve

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia  i përgjigjet Komitetit të Ekspertëve, duke thënë se ai komitet kurrë nuk i dha përgjigje shqetësimeve të qytetarëve dhe as...

E dhunuan dhe morën peng 41-vjeçarin, arrestohen 3 autorët në Himarë

Policia ka arrestuar tre persona në Himarë pasi akuzohen për dhunimin dhe pengmarrjen e një 41-vjeçari tre ditë më parë. Të arrestuarit janë N. M. 26...

514 raste të reja dhe 3 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 514 raste të reja me Covid-19 në Kosovë nga 1750 mostra të testuara njofton IKSHPK-ja. Raportohet se tre...
- Advertisement -