Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rrëfimi prekës i babait që humbi djalin 2 vjeçar: Po mblidhja hekurishte kur më thanë ka rënë zjarr (film)

Nga Ejona 0

Në banesë ndodhej vetëm nëna e tij me vajzën disa muajshe, ndërsa i ati ishte duke mbledhur kanoçe për të siguruar ushqim për 8 fëmijët e tij. Shkaqet e zjarrit nuk janë zbuluar ende, por paraprakisht thuhet se i vogli ka ndezur një shkrepese.

Ndërsa një fqinj tregon se ishte i pari që kur pa zjarrin vrapoi tek banesa e familjes Çoku me 10 anëtarë dhe nxorrin nga rrënojat trupin e pajetë të 2 vjeçarit. Ai tregoi se kanë arritur të shpëtojnë nëna me vajzën 6 muajshe, ndërsa djali dy vjeç nuk arriti të dalë gjallë. Ndërsa 6 fëmijët e tjerë fatmirësisht kanë qenë në shkollë kur ndodhi ngjarja e rëndë.

Familja Çoku është me origjinë nga Dibra dhe prej disa vjetësh ishte transferuar në Sanxhak të Kurbinit. Ata jetonin në kushte shumë të vështira në një banesë me qira dhe të ardhurat për 8 fëmijët dhe bashkëshorten i siguronte vetëm kryefamiljari duke mbledhur kanoçe.

/Abcnews.al

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej