Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tentoi të trafikonte 5000 rrënjë kanabis me të dashurën/ Arrestohet pronari i Coca-Colës greke

Nga Ejona 0

Alki David, i njohur si pronari i Coca-Colës greke është arrestuar së bashku me partneren Chase Ergen sepse donin të transportonin ilegalisht 5000 rrënjë kanabis.

Sipas Daily Mail, ata u ndaluan nga zyrtarët e doganave pas uljes së avionit dhe u mbajtën 8 orë përpara se të liroheshin. Pas lirimit, David dhe Ergen u përpoqën të largoheshin nga ishulli por kanë rënë sërish në prangat e policisë.

Vlera e kanabisit  kapte shifrën e 1.3 milionë dollarëve.

David gjithashtu ka një biznes që merret me shitjen e vajit të kanabisit, të cilin e tregton si substancë kuruese për disa sëmundje.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej