Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tensionohet situata në “Q. Studenti”, policët konfrontohen fizikisht me studentët (film)

Nga Media 0

Një përleshje fizike ka ndodhur vetëm pak minuta më parë në “Qytetin Studenti” mes policisë dhe një grupi studentësh. Sipas disa denoncimeve të mbërritura në redaksinë e JOQ studentët ishin duke protestuar për tarifat e larta dhe për këtë do të shkruanin në muret e konvikteve “Kushte si në Afrikë, tarifat si në Amerikë”.

Pas kësaj aty ka mbërritur policia, e cila është konfrontuar fizikisht me studentët. Por, më vonë situatat është tensionuar. Disa policë duket se i ndjekin studentët, edhe pse ata janë duke u larguar. Ata kërkojnë me ngulm shoqërimin e disa prej tyre në komisariat, por mesa duket studentët nuk e kanë lejuar.

Ata mundohen të shpëtojnë nga kapjet e policëve që duan t’i mbajnë me forcë.

Të ndodhur në këtë situatë, ata largohen të gjithë njëherazi, dhe bërtasin ndaj tyre: “Turp! Turp! Turp!”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej