Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tension në burgun e Trikalas, shqiptari vret 66-vjeçarin grek

Nga Klodiana 0

Një tjetër incident dhune ka ndodhur në burgjet greke u regjistrua të premten në mëngjes.

Mediat greke raportojnë se një 55-vjeçar shqiptar, i paraburgosur në burgun e Trikalas, ka sulmuar dhe vrarë një 66-vjeçar grek.

Bëhet me dije se dy të burgosurit kanë patur një situat të tensionuar,  në mungesën e rojeve të burgut 55-vjeçari shqiptar ka qëlluar për vdekje me thikë të sajuar 66-vjeçarin e dënuar për trafik droge.

Prokurori i Trikalas ka nisur hetimin ndërsa nuk dihen arsyet e ngjarjes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej