Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tenisti serb Novak Gjokoviç dhe gruaja e tij diagnostifikohen me koronavirus

Nga Klodiana 0

Tenisti serb, Novak Gjokoviq, ka dalë pozitiv në testin e koronavirusit.

Gjokoviç tha në një deklaratë më 23 qershor se ai dhe gruaja e tij gjithashtu kishte dalë pozitive, ndërsa fëmijët e tij negativ.

Ai është shprehur se nuk ka simptoma të sëmundjes COVID-19, që e shkakton koronavirusi i ri.

Duke komentuar mbajtjen e turneut në kohë të pandemisë, Gjokoviç tha se organizimi ka pasur qëllim humanitar.

“Gjithçka e bëmë me një zemër të pastër dhe qëllime të sinqerta. Turneu ynë ishte i një karakteri humanitar me idenë për të ndihmuar tenistët nga rajoni, për t’u siguruar atyre kushte për të luajtur, për të gjeneruar të ardhura dhe në këtë mënyrë më lehtë të kapërcejnë këtë periudhë të vështirë”, tha Gjokoviç në një deklaratë./REL

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej