- Advertisement -

TAG

Tenisti serb

Tenisti serb, Gjokoviç dënohet me 267.500 dollarë

Organizatorët e turneut US Open në Nju Jork e gjobitën tenistin serb, Novak Gjokoviç me 267,500 dollarë për sjellje jo-sportive pasi ai goditi aksidentalisht...

Gjokoviç kërkon falje për incidentin në US Open

Tenisti serb, Novak Gjokoviç, kërkoi falje pasi goditi një gjyqtare me top, në turneun US Open, duke thënë se i vjen “jashtëzakonisht keq”. Tenisti numër...

Novak Gjokoviç dhe gruaja e tij shërohen nga koronavirusi

Tenisti serb, Novak Gjokoviç dhe gruaja e tij Jelena kanë rezultuar negativë në testet për koronavirus, ka njoftuar ekipi i tij për komunikim me...

Tenisti serb Novak Gjokoviç dhe gruaja e tij diagnostifikohen me koronavirus

Tenisti serb, Novak Gjokoviq, ka dalë pozitiv në testin e koronavirusit. Gjokoviç tha në një deklaratë më 23 qershor se ai dhe gruaja e tij...

Novak Djokoviç dhuron 1 mln euro në luftën ndaj COVID-19

Tenisti serb, Novak Djokoviç do të dhurojë një milionë euro në ndihëm të spitaleve të Serbisë. Djokoviç i është bashkuar sportistëve që kanë kontribuar...

Latest news

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...
- Advertisement -