Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Novak Djokoviç dhuron 1 mln euro në luftën ndaj COVID-19

Nga Klodiana 0

Tenisti serb, Novak Djokoviç do të dhurojë një milionë euro në ndihëm të spitaleve të Serbisë. Djokoviç i është bashkuar sportistëve që kanë kontribuar në luftën ndaj COVID-19.

Shuma që është ofruar nga Djokoviç do të shpenzohet për të blerë medikamente dhe pajisje respiratore. Tenisti serb tha se dëshiron që të tregojë mirënjohjen e tij për bluzat e bardha në të gjithë botën, për punën e tyre gjatë kësaj periudhe mjaft të vështirë.

Në botën e tenisit edhe Rafael Nadal dhe Roger Federer kanë dhënë kontributin e tyre në këtë periudhë të vështirë. 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej