Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Televizioni kombëtar grek fyen dhe kërcënon gazetaren e Top Channel (film)

Nga 27.al 0

Gjatë një raportimi Star News reportazhi i realizuar nga gazetarja Ilnisa Agolli në Derviçan të Dropullit vlerësohet si dokumentari i urrejtjes.

Tashmë në mediat e vendit fqinj dhe jo vetëm flitet për shpalljen non grata të gazetares. Dhe këtë fat e ka patur më parë kolegu i saj po i Top Channel, Marin Mema.

E pyetur nga 27.al Ilnisa Agolli thotë që nuk ndjehet e shqetësuar nga kërcënimet që i vijnë, pasi ka bërë punën e saj ka raportuar atë që ka parë.

Kërcënimet dhe sajesat ndaj koleges në fjalë përcillen besnikërisht nga një faqe ksenofobe si himara.gr.

Për të parë raportimin grek kliko këtu.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej