Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“O Captain! My Captain!”, dedikimi prekës i vajzës së aktorit Xhevdet Ferri

Nga 27.al 0

Ndarja nga jeta e aktorit të mirënjohur Xhevdet Ferri preku padyshim zemrat e të gjithë shqiptarëve. Mes shumë reagimeve në rrjete sociale, prekës është dhe dedikimi i vajzës së tij, Bora.

Ajo ka postuar një foto bardhë e zi, ku shihet më të atin, ndërsa shkruan “O Captain! My Captain!”.

Shprehja në fjalë është pjesë e poemës së famshme të Walt Whitman, dedikuar presidentit amerikan Abraham Lincoln, pas vdekjes së tij. Bora kishte vetëm pak kohë që kishte sjellë në jetë fëmijën e saj, ndërsa aktori e shijoi shumë pak ndjesinë e re të të qënit gjysh. Kujtojmë se aktori Xhevdet Ferri humbi jetën ditën e djeshme pas një sëmundje të rëndë, në moshën 59-vjeçare.
Auto Mesazhi1579247861

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej