Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Teatri Migjeni nuk e ndalon shfaqjen e Muç Nanos

Nga Klodiana 0

Nga komunikimet që ka patur 27.al, me Teatrin Migjeni në Shkodër mësohet se nuk ka ka patur një ndalim të shfaqjes së Mustafa Nanos, përkundrazi ajo është e planifikuar që të jepet këtë të shtunë. Gjithashtu mësohet që nëse autori do pranojë të iki në Shkodër për shafqjen do hapet biletaria, për të nisur shitjen e biletave.

Arsyeja është që Teatri Migjeni e njoftoi këtë event me një poster të dhe mori shumë mesazhe të pahijshme ndaj gazetarit të mirënjohur. Mesazhet ishin fyese dhe Teatri vendosi të hiqte posterin, në mënyrë që të mos provokojë me ofendime, por jo se ka anulluar shfaqjen.

Kjo gjë e konfirmohet nga Teatri për 27.al.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej