Të indinjuarit” me revoltën e të rinjve, bashkëpunëtorë të krimit qeveritar!

Duhet të lëçisni

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, propozohet që kryetari i ri të zgjidhet më 13 qershor

PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri më 13 qershor, duke afruar datën nga korriku me një muaj më herët. Sekretari i...

Basha: Nuk lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe...

Izraeli rrafshon tre ndërtesa në Gaza, të paktën 33 viktima e 50 të plagosur

Sulmet ajrore të Izraelit në qytetin e Gaza-s shkatërruan të dielën tre ndërtesa dhe u morën jetën të paktën 33 personave. Lajmin e bën...

Nga Dritan Kaba

Anal-istët e “shqetësuar” për pemët fallco apo xhamat si nuk kanë artikuluar një gërmë për ato qindra milionë euro të humbura në gjyqe nga kjo qeveri dhe “idhulli” i tyre i borderos së pagave, Edi Rama!

Askush nga këto vemje nuk ka “qarë” për ato qindra milion euro që duhet të paguajnë shqiptarët për shkak të korrupsionit dhe arrogancës kriminale të kësaj qeverie që i mban këta ndyrësira, “edhe me akullore edhe me çokollatë”.

Asnjë fjalë nuk kanë thënë këta “të indinjuarit” e mëdhenj për drogën, për tenderat fiktive, për shkatërrimin e biznesit të vogël dhe të mesëm, për fermerët të lënë në pikë të hallit, për pagesat e shkollave nga studentet, për naftëtarët, për minatorët.

Këta janë pasqyra më e mirë e së keqes që ka zënë Shqipërine edhe shqiptarët nga fyti, që ka zënë demokracinë në çark, që po mbyt lirinë e njerezve të thjeshtë për të punuar dhe jetuar si qytetarë të denjë në mes të Evropës.

Asnjë fjalë nuk kanë guxuar të shprehin për tradhëtinë kombëtare të “idhullit” të tyre, me çeshtjen e kufijve të Kosovës dhe me çeshtjen e marrveshjes së Detit me Greqinë kundër interesave të vendit.

Janë pikërisht këto lloj vemjesh, pa moral, pa dinjitet, pa skrupull që janë bashkëpunëtorët më të zellshëm të kësaj qeverie antikombëtare.

Do kërkoja nga qytetarët e lirë, që nuk duan të kthehen në skllevër modernë, t’i përbuzin, të mos i ndjekin në televizione, t’i bojkotojnë!

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, propozohet që kryetari i ri të zgjidhet më 13 qershor

PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri më 13 qershor, duke afruar datën nga korriku me një muaj më herët. Sekretari i...

Basha: Nuk lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe...

Izraeli rrafshon tre ndërtesa në Gaza, të paktën 33 viktima e 50 të plagosur

Sulmet ajrore të Izraelit në qytetin e Gaza-s shkatërruan të dielën tre ndërtesa dhe u morën jetën të paktën 33 personave. Lajmin e bën...

Bilanci i COVID-19 në Shqipëri, 37 raste dhe 3 humbje jete këtë të dielë

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1862 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 37 qytetarë. Rastet pozitive...