Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tarifat e studimit për vitin e ri akademik/ U mashtruan nga Rama, studentët paralajmërojnë sërish protesta

Nga 27.al 0

Ja tarifat e studimit për vitin akademik 2019-2020:

Në fund të vitit të shkuar, të ndikuar edhe nga protesta e studentëve, qeveria miratoi “Paktin për Universitetin”, ku sipas të cilit përveç 8 kërkesave të studentëve u përfshinë edhe disa pika të tjera të paraqitura nga vetë Kryeministri.

“Përgjysmimi i tarifës do të nisë që nga ky vit akademik”, do të thoshte në atë kohë Edi Rama.

Por sot, kur janë publikuar tarifat për vitin e ri akademik 2019-2020 kuptohet se ky ishte thjesht një mashtrim i kryeministrit për të zbehur protestën madhështore të studentëve që e vendosi me shpatulla pas muri.

Studentët u mashtruan duke ju përgjysmuar tarifat vetëm për 1 vit, por duke filluar nga viti i ardhshëm tarifat do jenë të njëjta (të plota).

Ky mashtrim i kryeministrit duket se i ka irrituar studentët, të cilët paralajmërojnë se në tetor, kur nis edhe viti i ri akademik, do t’i rikthehen sëprish protestave.

/Syri/

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej