Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Takimi informal në Bruksel, Rama pritet nga Presidenti i Këshillit Europian

Nga Klodiana 0

Kryeministri Edi Rama është pritur në një takim informal nga Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel në Bruksel para takimit informalt mes krerëve të BE dhe Ballkanit Perëndimor.

Në këtë takim do të diskutohet problematikat në Ballkanin Perëndimor midis vendeve por edhe metodologjia e re e zgjerimit e cila prek të gjitha vendet që aspirojnë për në BE.

Por Rama në Bruksel ndodhet edhe për Konferencën e Donatorëve ku pret që të mbledhë një shumë donacionesh sipas pritshmërive të tija. Por ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj zbuloi sot se pritshmëritë për Konferencën e Donatorëve janë 300- 350 milion euro të cilat do të shkojnë për banesat e reja për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit të 2019.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej