- Advertisement -

TAG

zgjedhjet e ardhshme parlamentare

Zgjedhjet e ardhshme parlamentare/ Pse i trembet PS koalicioneve të opozitës? Bushati: Të bindur për fitoren

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati në ABC-ja e mëngjesit foli për datën e zgjedhjeve dhe zhvillimet në PS. Ai u shpreh se nuk ka...

Zgjedhjet e ardhshme/ Meta ftesë Shpëtim Idrizit: Të nisim konsultimet për caktimin e datës

Presidenti Ilir Meta, ka ftuar kreun e PDIU, Shpëtim Idrizin në Presidencë për nisjen e konsultimeve rreth caktimit të datës për zgjedhjet e ardhshme...

Surpriza në listën e PD, mes kandidatëve për deputetë dhe dy futbollistët e njohur

Në listën e propozimeve të Partisë Demokratike për deputetë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare spikasin edhe emrat e dy futbollistëve. Andi Lila, mbrojtësi i kombëtares shqiptare është...

Koalicioni me PS-në/ Meta: LSI i ka shërbyer dialogut, jo konflikteve

"LSI-ja asnjëherë nuk i ka shërbyer nxitjes së konfliktit, por i ka shërbyer vetëm nxitjes së dialogut."- kështu është shprehur kryetari i Lëvizjes Socialiste...

Nëse Meta nuk futet në zgjedhje?/ Rama: Nëset s’janë për mua, për mua janë faktet

Nëse LSI nuk do pranojë të futet në zgjedhje pa opozitën, Kryeministri Edi Rama u shpreh se s’flas asnjëherë me nëse sepse nëset s’janë për mua...

Zgjedhjet e 18 qershorit/ PS regjistrohet zyrtarisht në KQZ

Partia Socialiste është regjistruar sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Ditën e sotme janë regjistruar edhe 5 parti të tjera, kryesisht të majta. KQZ-ja bën...

“Vetting-u”/ Reporterët e KiE me mision faktmbledhës në Tiranë

Vettingu dhe përgatitjet për zgjedhjet e ardhshme pritet të jenë temat kryesore të misionit faktmbledhës të dy bashkëreporterëve të Këshillit të Europës, deputetit gjerman Andrej...

Tabaku: Kemi votuar reformën në drejtësi, po mbrojmë votën!

Pas akuzave të mazhorancës se opozita po i fshihet reformës në drejtësi, deputetja demokrate Jorida Tabaku tha se Partia Demokratike e votoi reformën në...

Fleckenstein: Opozita gjithmonë frikë nga zgjedhjet

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein ka deklaruar se opozita e ka gjithmonë një frikë të tillë para zgjedhjeve, ndaj ka shprehur domosdoshmërinë...

Raporti i PE-së: Zgjedhjet e 2017, duhet konsensus politik

Parlamenti Europian: Angazhimi politik për të zhvilluar zgjedhje të vërteta demokratike Parlamentarët Europianë ka diskutuar progresraportin vjetor për nëntë vendet anëtare nën monitorim, ndër të cila...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -