- Advertisement -

TAG

zgjedhjet e ardhshme parlamentare

Basha: Vullneti i qytetarëve duhet të vendosë qeverisjen e vendit

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur ditën e sotme pas mbledhjes me koalicionin opozitar, duke thënë se memorandumi i nënshkruar mes partive...

Basha: Ka një mënyrë që të mos vidhen zgjedhjet, votimi elektronik

Përmes një postimi në Facebook, Kryetari i PD, Lulzim Basha shprehet se të besosh tek Edi Rama për zgjedhje të ndershme pa votim elektronik është...

Rama: Merrni pjesë në votime, keni në dorë të ardhmen!

Në aktivitetin e 25-vjetorit të krijimit të FRESSH-it, në Pallatin e Kongreseve, kryeministri Edi Rama i bëri thirrje  qytetarëve të mos jenë indiferentë ndaj politikës, por...

Reforma zgjedhore/ Propozimi: Të ulet numri i deputetëve

Komisioni i reformës zgjedhore ka propozuar ndryshimin e numrit të mandateve në disa qarqe të vendit. Sipas propozimeve për shkak të lëvizjes së popullsisë dhe...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -