- Advertisement -

TAG

zgjedhjet e 25 qershorit

Ndragheta: Më 25 qershor fitojnë miqtë tanë të PS… (përgjimet)

Anëtarët e Ndragheta-s janë plotësisht të qartë se duke dhënë ryshfet mund të marrin çdo lloj pune në Shqipëri. Krahas ndërtimit të grataçelave përmes...

Përgjimet e Antimafias italiane, Basha: E kemi denoncuar prej 8 vitesh, Rama dhe kupola e tij mendojnë për veten

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur sot për herë të parë në emisionin ‘Kjo javë’ në ‘News24’ në lidhje me përgjimet e...

OSBE/ODIHR: Marrëveshja e 18 majit garantoi garë të lirë

OSBE/ODIHR ka publikuar ditën e sotme raportin final për zgjedhjet e 25 qershorit. Në raportin e OSBE vlerësohet se marrëveshja politike e 18 majit krijoi...

Ambasadorja e Gjermanisë: Qeveria fokus tek 5 prioritetet

Ambasadorja e Gjermanisë Susanne Schütz  e ka quajtur rezultatin e dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit, si një shans të mirë për të vijuar...

KQZ: 14 KZAZ s’kanë dorëzuar ende rezultatet përfundimtare

Në një dalje publike para mediave, zëdhënësja e KQZ-së, Drilona Hoxhaj ka paralajmëruar procedime penale për komisionerët e disa KZAZ-ve që nuk kanë dorëzuar...

140 emrat e deputetëve të rinj të Kuvendit të Shqipërisë

Me një pjesmarrje prej 45.17%, shqiptarët vendosën të dielën e 25 qershorit 140 deputetët e rinj të Kuvendit te Shqipërisë. Me përfundimin e numërimit të...

34 ekipe të ambasadës së SHBA vëzhgojnë sot zgjedhjet, mesazhi i Donald Lu për shqiptarët

Në ditën e votimeve ambasadori i SHBA-ve Donald Lu  i bërë thirrje shqiptarëve të "bëjnë zërin e tyre të dëgjohet"duke votuar sot. Ambasadori deklaron se...

Idrizi: Nga Fieri nis fitorja e madhe e PDIU-së

Nga Fieri nis fitorja e madhe e PDIU-së, që do të vazhdojë në Shkodër, Lezhë, Tiranë, Elbasan, Durrës, Vlorë, Korçë dhe kudo ku ka...

Zgjedhjet e 25 qershorit/ Altin Qato: 5851 punonjës policie të angazhuar

Drejtori i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë Publike, Altin Qato ka bërë publike planin e masave të Policisë së Shtetit për zgjedhjet e 25...

Zgjedhjet e 25 qershorit, shpërndahen fletët e votimit

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka nisur shpërndarjen e materialeve zgjedhore në zonat e largëta. “Sot ka filluar procesi i shpërndarjes së bazës materiale nga KQZ...

Latest news

Plagosja e policit në Berat, arrestohen tre vëllezër, në kërkim i katërti

Policia e Beratit ka arrestuar tre vëllezërit, pas sherrit të ndodhur mbrëmjen e kaluar në një lokal, ku u plagos edhe një efektiv policie. Në...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...
- Advertisement -