- Advertisement -

TAG

Xhemal Gjunkshi

Xhemal Gjunkshi nuk do jetë kandidat në 25 prill, Basha e ‘josh’ me një pozicion të ri

Pas Eno Bozdos, edhe Xhemal Gjunkshi nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 si kandidat në lista. Burimet bëjnë me dije...

Gjunkshi: Dhuna e policisë ndaj dibranëve për zgjedhjet e 30 qershorit tashmë e faktuar nga avokati i popullit

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Xhemal Gjunkshi në një deklaratë për shtyp është shprehur se dhuna e policisë së shtetit ndaj qytetarëve dibranë është...

Arrestohet djali i ish-deputetit të PD-së në Dibër, Xhemal Gjunkshit

Policia e Dibrës ka arrestuar para pak minutash djalin e ish deputetit të PD-së, Xhemal Gjunkshi, të akuazuar si një prej organizatorëve dhe pjesëmarrësve...

Gjunkshi: Terror në Dibër, policia dhunoi nënë e bir

Ish-deputeti i PD-së Xhemal Gjunkshi akuzon policinë se ka ushtruar dhunë e terror pas përplasjeve në KZAZ 19 në Dibër. Në një deklaratë për mediat,...

Policia mban në pranga protestuesin e plagosur/ Gjunkshi: Dhunë shtazarake në Spitalin e Traumës

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Xhemal Gjunkshi ka publikuar disa foto nga Spitali i Traumës në Tiranë ku dallohet se si një protestues i...

Me koncesion edhe “Lligjat e Peshkopisë”, PD paralajmëron Ramën

Pas lajmit se do të jepen me koncesion edhe “Lligjat e Peshkopisë”, ka reaguar Partia Demokratike. Me anë të një deklarate për shtyp, deputeti demokrat...

Protestë pa leje kundër Ramës në Dibër, procedohet deputeti i PD, djali i tij dhe 24 të tjerë

Deputeti i PD në Qarkun e Dibrës, Xhemal Gjunkshi dhe djali i tij janë proceduar nga policia pas protestës së djeshme kundër vizitës së...

Dhjetë përplasjet e Presidentit Nishani me ministren Kodheli

Nga viti 2013 e deri më sot janë shënuar të paktën 10 përplasje mes presidentit të Republikës Bujar Nishani me shumicën qeverisëse, lidhur me...

Latest news

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...
- Advertisement -