- Advertisement -

TAG

xhelatët

Pushkatimi intelektualëve, Basha: Qarkullojnë ende emra xhelatësh

Përmes një postimi në facebook Kryedemokrati Lulzim Basha ka kujtuar sot 68 vjetorin e pushkatimit pa gjyq te 22 intelektualeve shqiptare nga regjimi komunist. “Diktatori...

Alfred Peza: I falenderoj xhelatët e mi që nuk më goditën në organet gjenitale

Deputeti socialist Alfred Peza ka rrëfyer për herë të parë dhunimin e tij në vitin problematik 1997, kur ai punonte si gazetar në gazetën...

Mesila Doda: PD-PS bashkë për ligjin e xhelatëve

Deklarata e plotë e deputetes Mesila Doda pas gjetjes si antikushtetues nga Komisioni i Sigurisë te projekt-ligjit për heqjen e medaljeve të ish-eksponentëve të...

Doda: Hetuesit e ish-komunistët kundër heqjes së dekoratave të xhelatëve

Deputetja akuzon mazhorancën dhe opozitën në Komisionin e Sigurisë për projektligjin e rrëzuar “Për heqjen e dekoratave, xhelatëve të komunizimit" “Trimat, hetuesit dhe ish-komunistët në...

Latest news

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...
- Advertisement -