- Advertisement -

TAG

votimi

Shpëtim Idrizi: Me votimin e 30 Korrikut, Rama shkeli dhe po ndryshon gjithçka. A e di njeri si do të numërohen mandatet? (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi në një intervistë për emisionin “Provokacija” në ABC News është shprehur se ndryshimet kushtuese ishin ilegjitime dhe në mënyrë...

Zbardhen propozimet e opozitës për reformën zgjedhore: Rekomandimet prioritare të ODIHR për zgjedhje të lira

Zbardhen propozimet e opozitës për reformën zgjedhore. Bëhet fjalë për identifikimin, votimin dhe numërimin elektronik që sipas saj, janë rekomandimet prioritare të ODIHR për...

U rrita në Shqipërinë komuniste, ku votimi ishte një ritual absurd

Nga Lea Ypi Unë nuk kam votuar kurrë në zgjedhje. Jo sepse nuk doja, por sepse nuk munda. Gjithë jetën time si i rritur, kam...

Theresa May heq dorë nga votimi i tretë i marrëveshjes së Brexit

Kryeministrja britanike, Theresa May mund të heqë dorë të kalojë për herë të tretë në votimin e deputetëve marrëveshjen e tërheqjes që ajo negocioi...

Tymuese në Kuvend, Rama e Ruçi mbrohen me çadër (foto)

Gjatë kohës kur deputetët e PS votonin Prokurorin e Përgjithshëm të përkohshëm, deputetët e opozitës kanë hedhur tymuese me ngjyrë në sallën e Kuvendit. Nga...

Patozi publikon videon: Ja si votuan disa herë mbështetësit e Bashës (film)

Ashtu  si para zgjedhjes së kryetarit të PD, Astrit Patozi edhe pas shpalljes së rezultatit vijon të shfaqë pakënaqësitë e tij. Patozi ka denoncuar sot...

Ende pa mbaruar votimi Selami akuzon Bashën: Prishi neutralitetin

Pa pritur përfundimin e votimit, 2 orë para mbylljes së kutive, kandidati për kryetar të PD, Eduard Selami ka akuzuar rivalin e tij Lulzim...

Përfundon votimi për kryetarin e PD, s’votuan as 50 % e anëtarëve

Ka përfunduar votimi për zgjedhjen e kryetarit të Partisë Demokartike. Deri në orën 18:00 nga 103.952 anëtarë kanë votuar vetëm 49.879 anëtarë, më pak ze...

59-vjeçari shkon për të votuar, por dikush tjetër kishte kryer votimin

Një 59-vjeçar në Vlorë ka shkuar për të votuar, por ka rezultuar se me të dhënat e tij ishte kryer një herë votimi. Ngjarja e...

Lushnje, bllokohet votimi në 30 QV

Në 30 Qendra Votimi në Çermë të Lushnjes është bllokuar procesi i votimit. Bëhet me dije se shkak për bllokimin e procesit është bërë tërheqja...

Latest news

Po rregullonte depozitën, 54-vjeçarja bie nga taraca e pallatit në Tiranë

Një person ka rënë nga një lartësi në zonën e Ali Demit në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se shtetësja, M.XH., 54-vjeçe ka qënë duke...

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...
- Advertisement -