- Advertisement -

TAG

Vjosa Osmani

Vjosa Osmani mbështet vendimin e Kurtit për masat e reciprocitetit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka mbrojtur vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës, për të zgjeruar masat e reciprocitetit ndaj Serbinë. Ajo...

“A do të mund të fitojë politika ruso-serbe ndaj çiftit Kurti-Osmani?”

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar situatën aktuale politiko-sociale në shtetin fqinj të Kosovës. Ngjela akuzon dyshen Thaçi-Mustafa, që sipas tij po kërkojnë të shesin interesin...

Kurti propozon 14 qershorin si datë për zgjedhjet parlamentare

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur ditën e sotme një mbledhje me qendrat e këtij subjekti. Përmes një postimi në Facebook, Vetëvendosja shkruan se kryetari i saj...

Këshilltari i Pacollit: Vjosa Osmani duhet të reagojë urgjentisht

Pas paralajmërimit të ushtruesit të detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla se kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli mund të ndalohet nëse...

Vjosa Osmanit po i vjen radha. Is’ Mustafa nuk e duron dot që i doli kundër

Ylli i ri dhe i vetëm i politikës kosovare në këto 20 vjetët e fundit, Vjosa Osmani ka gjasë të përballet me xhaketat e...

Vjosa Osmani heq nga zyra foton e presidentit Thaçi, ja me kë e zëvendëson

Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani në ditën e parë të punës si kryetare e Kuvendit e ka hequr nga zyra e saj fotografinë e...

Vjosa Osmani e LDK-së zgjidhet kryeparlamentare e Kosovës

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së Vjosa Osmani, zgjidhet kryetare e re e Kuvendit të Kosovës. Seanca e jashtëzakonshme plenare ka nisur në orën...

Vjosa Osmani tregon se mund të bëhet koalicioni me Vetëvendosjen

Vjosa Osmani ka folur para mediave në lidhje me takimin që do ta zhvillojë kryesia e LDK-së. Ajo ka treguar që ky takim është duke...

Arrihet koalicioni VV-LDK/ Ministritë 6 me 4 për LDK, përfshirë MPJ dhe Presidentin?

Sagës së koalicionit VV-LDK duket se i ka ardhur fundi. Sipas të gjitha gjasave, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur pajtueshmëri për...

Vjosa Osmani: Vetëvendosje e LDK pritet të takohen sot

Pas bllokimit të bisedave për lidhjen e koalicionit qeverisës, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja pritet të rikthehen sot në tryezën e bisedimeve edhe pse nuk...

Latest news

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...

PD kërkon komision hetimor për 25 Prillin, Basha: Buka dhe tre prioritetet e PD-së

Mes debatit dhe çarjes së bazës për shkak të përjashtimit të Sali Berishës, situata brenda PD-së nuk është aspak e qetë. Megjithatë Lulzim Basha...

Përplasja me Bashën, Berisha merr 6 deputetë të grupit të PD

Sali Berisha e nisi foltoren e tij me demokratët për të krijuar një parti që sipas tij në fund do të dalë më e...

KFOR: Po monitorojmë situatën në mbarë Kosovën

Misioni ushtarak i NATO-s në Kosovë ka thënë të hënën se ka rritur numrin e patrullimeve në gjithë Kosovën, përfshirë edhe pjesën veriore. “KFOR-i po...

Vuçiç nuk pranon propozimin e ambasadorëve për zgjidhje në veri: Ishte kërcënim dhe fakt i kryer

Ka përfunduar në Beograd takimi mes presidentit  Alëksandër Vuçiç dhe ambasadorëve të Quint-it, ku nuk është arritur asnjë marrëveshje. Takimi filloi në orën 13:00 dhe...
- Advertisement -