- Advertisement -

TAG

Vjosa Osmani

Haradinaj mesazh Albin Kurtit: Taksa dhe reciprociteti të bëhen bashkë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj thotë se nëse Albin Kurti dhe Vjosa Osmani, e bëjnë një gabim të tillë, duke e hqur taksën, do...

Albin Kurti takim me Vjosa Osmanin: Bashkëpunimi është përkushtimi ynë

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar sot me Vjosa Osmanin, kandidaten e LDK-së për kryeministre. Ky takim i tyre po vjen në...

Kurti e konsideron të kryer koalicionin me LDK-në: Ky është fillimi i qeverisjes

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj...

Zgjedhjet në Kosovë/ Vjosa Osmani pranon koalicionin me liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani pranon koalicionin me liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurti. Osmani tha se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit ka...

Koalicioni me Albin Kurtin, Isa Mustafa tregon kushtin për t’u ulur në bisedime

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit është fituesja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. LDK-ja e Isa Mustafës, doli e dyta...

Kjo është pasuria e kandidatëve për kryeministër në Kosovë

Kandidatët për kryeministër të Kosovës janë një grua e katër burra.  Qytetarët e Kosovës me  6 tetor të këtij viti do t’i kenë para vetes...

Mustafa i përgjigjet ofertës për koalicion të Albin Kurtit: I hapur për marrëveshje, por me një kusht

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa i është përgjigjur Albin Kurtit për ofertën e bërë ditën e sotme për të formuar një koalicion për zgjedhjet...

Çka ndodh, kur Pacolli të mos zgjidhet kryeministër?

Nga Veton Surroi Deri më sot nuk është dëshmuar masa kritike për ndryshim e as për të vazhduar kështu. Po thellohet hapësira për degradim të shpresës. 1. Ajo...

Plaku “trim” Isa Mustafa rreh gratë. Burrat e LDK-së e marrin zvarrë Donika Gërvallën (film)

Donika Gërvalla, e cila udhëheq degën e LDK-së në Gjermani nuk është lejuar të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të kësaj...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -