- Advertisement -

TAG

vendimi i qeverise

Maqedonia e Veriut me masa të reja kundër koronavirusit

Në Maqedoninë e Veriut, të mërkurën, kanë hyrë në fuqi masat e reja kufizuese për mbrojtje nga koronavirusi, e që kryesisht kanë të bëjnë...

Basha me maskë në deklaratë: Rama përdor si “armë” gjobën

Kreu i PD, Lulzim Basha zgjodhi sërish të zbatojë vendimin e qeverisë duke folur në konferencën me gazetarët me maskën e vendosur. Gjatë deklaratës së...

Maskat me detyrim, Muka: Vendim i pabazuar në shkencë, sa efektive janë maskat prej cope (film)

Vendimi i qeverisë për të bërë të detyrueshme përdorimin e maskave edhe në ambiente të hapura dhe në rast mosrespektimi do të aplikohen gjobat,...

“Tirana si Las Vegasi me kazinotë”, Veliaj: Vendim koherent, s’ka lidhje me bastet (film)

Rikthimi i kazinove në Tiranë pas dy vitesh u shoqërua me akuza të forta nga Partia Demokratike, por kryebashkiaku Erion Veliaj u shpreh sot për Abc...

PD: Kryeministri miraton ndërtimin e landfillit të Vlorës, përfitues sërish Klodian Zoto

Departamenti i antikorrupsionit, aksesit në shërbime dhe transparencës pranë Partisë Demokratike, denoncon vendimin e qeverisë, e cila ka miratuar ndërtimin e landfillit të Vlorës,...

Vokshi: Të anulohen zgjedhjet në universitete, pa studentë e me presione!

Partia Demokratike ka reaguar ndaj vendimit të Qeverisë, Ministrisë së Arsimit, për të nisur fushatën e zgjedhjeve në universitete. Nga selia e PD, ish-Kryetarja e Komisionit...

Mjeku apel: Izolimi absurd, lëreni popullin e qetë në këtë fatkeqësi që i ka rënë

Mjeku Gëzim Xhepa ka reaguar ashpër ndaj vendimit të qeverisë, për të zgjatur izolimin për shkak të COVID-19. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook,...

Kuvendi miraton shtyrjen e gjendjes së Fatkeqësisë Natyrore

Kuvendi ka miratuar sot shtyrjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore në vend deri më datë 23 qershor. Me 91 vota pro, 5 kundër dhe 36...

Kosova forcon masat kundër koronavirusit, nga sot mbyllen të gjitha parqet

Qeveria e Kosovës ka dhënë një vendim duke nisur nga sot, në Kosovë do të mbyllen të gjitha parqet. Deri më tani në Kosovë raportohet...

Vendimi i qeverisë/ Rruga e Arbrit me pagesë, 4 euro për të kaluar

Qytetarët do të paguajnë një tarifë prej 4 eurosh për të kaluar në rrugën e Arbrit. Të paktën kështu ka kërkuar kompania “Gjoka Konstruksion”...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -