- Advertisement -

TAG

vdekje

Nuk është luftë, por varfëri

Nga Enkel Demi Unë nuk e kam frikë vdekjen, sepse besoj në atë që triumfoi mbi vdekjen. Por, unë nuk e ndjell vdekjen, nuk mallkoj,...

Viktima numër 20/ Koronavirusi shkakton vdekjen e një zonje të moshuar në Shkodër

Në orët e vona të së shtunës është shënuar një tjetër viktimë nga koronavirusi. Në Infektivin e Spitalit të Shkodrës ka ndërruar një zonjë 80...

Shënohet viktima e dytë e gripit në Maqedoninë e Veriut

Shënohet viktima e dytë në Maqedoninë e Veriut si pasojë e gripit sezonal. Autoritetet shëndetësore konfirmojnë se gjatë fundjavës, një burrë ndërroi jetë për...

Alarm botëror/ Koronavirusi ia kalon SARS-it, 813 të vdekur

Numri global i vdekjeve nga koronavirusi ka shkuar në 805. Në këtë mënyrë, ky virus ka bërë që të tejkalohet numri i viktimave nga...

“Koronavirusi”/ OBSH: Regjistrohet vdekja e parë jashtë Kinës

Një 44-vjeçar vdiq në Filipine nga koronavirusi i ri , sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, e cila thotë se  kjo është vdekja e parë...

Rrëqethëse! Ndahet nga jeta në moshën 27-vjeçare polici i Rrugores. Luftoi 12 orë me vdekjen (mesazhi prekës)

Është ndarë papritur nga jeta në një moshë mjaft të re polici i Policisë Rrugore, Mariglen Mestani. Ai është shuar në moshën 27-vjeçare, pasi...

INSTAT: Rritet numri i vdekjeve në rrugë si pasojë e aksidenteve

Kanë ardhur në rënie aksidentet në vend sa i takon numrit të ngjarjeve por kjo nuk është shoqëruar me një numër më të ulët...

Aksident në Fushë-Krujë, furgoni përplas për vdekje 65 vjeçaren

Një aksident ka ndodhur pak më parë në Fushë-Krujë, ku një furgon mallrash ka përplasur për vdekje një 65 vjeçare. Mësohet se drejtuesi i mjetit...

Aksident tragjik në superstradën Milot-Mamurras, humb jetën një person

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur para pak minutave në superstrdaën Milot-Mamurras. Policia njofton se në vendin e quajtur ...

Po shkonte të merrte fëmijën nga shkolla, aksidentohet për vdekje shqiptarja në Greqi

Një 50 vjeçare shqiptare është aksidentuar sot për vdekje në Agios Dimitriu në Zakinthos, Greqi. Gruaja po shkonte të merrte nga shkolla fëmijën e saj...

Latest news

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...

554 raste të reja me COVID dhe 8 viktima në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar 554 raste të reja me COVID nga 3477 testime të kryera në total....
- Advertisement -