- Advertisement -

TAG

vau i dejes

Gjendet i vdekur në mes të rrugës në Vaun e Dejës, viktima është qëlluar me plumb në kokë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në mes të rrugës në Vaun e Dejës. Bëhet me dije se viktima është Gjin Ndoj,...

Ngjarje e rëndë/ Gjendet i vdekur në Vaun e Dejës, shkaqet mbeten mister

Trupi i pajetë i një burri rreth 55 vjerupi i pajetë i një burri rreth 55 vjeç ëhstë gjetur pasditen e sotme në Vaun...

Konfirmohet rasti i 3-të me koronavirus në Vaun e Dejës

Nëna e të prekurit të parë me koronavirus në Vaun e Dejës konfirmohet pozitive. Duke e çuar në 3 numrin e të infektuarve të...

Dekriminalizimi/ Kryetari i Mallkastrës: Nuk e di të jem dënuar. Alibeaj: Ka shkuar vetë të tërheqë dosjen në Greqi (film)

Kryetari i Bashkisë së Mallakastrës e ka ditur që është dënuar në Greqi, madje ka shkuar përpara një muaji e gjysëm vetë në Greqi...

Sherr me njeri-tjetrin, 47-vjeçari qëllon me armë mikun në shtëpi

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 47-vjeçar, pasi ka qëlluar me armë ndaj mikut të tij. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Vaun e Dejës,...

Shkrumbohet banesa në Vaun e Dejës/ Banorët: Zjarrfikësja mbërriti pas një ore

Një banesë është shkrumbuar nga flakët pasditen e sotme në fshatin Barbullush në Bashkinë e Vaut të Dejës. Raportohet se shtëpia e djegur i përket...

Aksident i rëndë, makina përplas për vdekje këmbësorin në Vaun e Dejës

Një automjet ka përplasur për vdekje një këmbësor mëngjesin e sotëm në Hajmel të Vaut të Dejës. Dyshohet se shtetasi që humbi jetën është përplasur...

PD akuzon KQZ: Shkelje flagrante me prodhimin e fletëve të Vaut të Dejës

Pas deklaratës se Zëdhënëses së KQZ, e cila hodhi poshtë akuzat e opozitës për fletët e votimit në KZAZ të Vaut të Dejës, ka...

Rama dembel/ A erdhi Edi Rama në Shkodër apo futi kasetën e Edit të Vaut të Dejës?

Edi Rama duket se nuk ka më çfarë të thotë, por vetëm përpëlitet me të njëjta fjalime nga mitingu në miting, të cilat duket...

Shkolla pa ngrohje, nxënësit në Vaun e Dejës bojkotojnë mësimin

Nxënësit e shkollës 9-vjeçare “Martin Trushi” në Stajkë të Vaut të Dejës kanë bojkotuar mësimin. Ata kërkojnë kushte më të mira e veçanërisht ngrohje...

Latest news

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...
- Advertisement -