- Advertisement -

TAG

Varianti "Omicron”

Varianti Omicron mund të sjellë fundin e pandemisë

Varianti Omicron mund të sjellë fundin e pandemisë dhe kalimin e saj në sëmundje endemike. Varianti Omicron mund të sjellë fundin e pandemisë dhe kalimin...

Pfizer: Pilula kundër Koronës mposht variantin Omicron dhe ul rrezikun e vdekjes

Pilula kundër COVID-19 e kompanisë Pfizer ul rrezikun e shtrimit në spital dhe vdekjes deri në 90 për qind dhe do të funksionojë kundër...

S’ka vend për alarm, shkencëtarët e konfirmojnë: “Omicron” më ngjitës se “Delta”, por më pak i rrezikshëm

Varianti “Omicron” është më ngjitës se “Delta” por më pak i rrezikshëm. Dy javë pas identifikimit të rastit të parë të variantit të ri...

Fauci qetëson botën: Mutacioni Omicron mund të shkaktojë simptoma më të lehta se Delta

Indikacionet e para sugjerojnë se varianti Omicron mund të shkaktojë simptoma më të lehta se varianti dominues Delta, thanë zyrtarët shëndetësorë në Shtetet e...

Mbi 75 milionë të infektuar në Europë

Numri i rasteve ka shënuar rritje në shumicën e vendeve të botës, por veçanërisht në Afrikë, ku është identifikuar varianti Omicron. Europa ka shënuar...

Varianti Omircon, çfarë duhet për të udhëtuar drejt Francës

Pas shfaqjes së variantit të Omicron që po alarmon botën, Franca ka vendosur masa të tjera shtrënguese për udhëtarët. Ministria për Europën dhe Punët e...

Varianti “Omicron”, Silva Bino: Simptomat dhe rreziku që kanoset

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino gjatë një emisioni televiziv foli për variantin e ri të koronavirusit, Omicron. Bino thekson se rreziku...

Varianti Omicron, Moderna: Vaksinat ekzistuese të pa mjaftueshme, nevojitet krijimi i një doze të re

Kompania farmaceutike Moderna, ka thënë se ndoshta është e nevojshme krijimi i vaksinave të eja për të përballuar variantin e ri Omicron. Kjo është...

OBSH: Varianti Omicron paraqet rrezik “shumë të lartë”, mund të çojë në rritje të rasteve me “pasoja të rënda”

Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi të hënën se rreziku global nga varianti Omicron është “shumë i lartë” bazuar në të dhënat paraprake, duke thënë...

Varianti “Omicron”/ Kosova thirrje për vigjilencë

Kosova mund të rrezikohet nga përhapja e variantit të ri të koronavirusit, Omicron që ka prekur tashmë shumë vende të botës. Kështu mendojnë infektologët...

Latest news

Marrëveshja Rama-Basha, Meta: 17 Maji, dita më e errët e pluralizmit politik

Presidenti Ilir Meta e ka nisur konferencën e tij me marrëveshjen e 17 majit të vitit 2017 të nënshkruar midis kryeministrit Edi Rama dhe...

Finalja e Conference League/ Duka për “La Repubblica”: Ndihemi krenarë

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, në një intervistë për La Repubblica, ka folur për finalen e Conference League, e cila do zhvillohet në Tiranë,...

Balla i propozoi të ulen/ Alibeaj: E bëri kastile, do të trazojë ujrat

Kreu i Grupit Parlamentar Enkelejd Alibeaj foli në lidhje me propozimin e Taulant Ballës për të diskutuar veç në lidhje me emrat e mundshëm...

Presidenti i ri/ Alibeaj pranon ftesën e Ballës

Ndonëse debatuan gjatë gjithë mbledhjes, Enklejd Alibeaj nuk e refuzoi ftesën e Taulant Balla që pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve të shkonin të...

Armë dhe municion në lokal, shpallet në kërkim pronari në Kavajë

Është finalizuar me sukses operacioni policor i koduar “Black”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Kavajë. Policia ka arrestuar një 19-vjeçar me iniciale A....
- Advertisement -