- Advertisement -

TAG

vapë

Sot dita më e nxehtë e javës, Pipero: Mos dilni nga shtëpia

Të sëmurët kronikë, por edhe fëmijët duhet të mos dalin nga shtëpia gjatë ditës së sotme. Referuar parashikimit meteorogogjik, vlera e temperaturave do të...

Gusht dhe vapë, temperaturat e larta do të vijojnë

Së paku deri me datë 20 gusht parashikohen temperatura të larta në kryeqytet, ndërsa vala e të nxehtit vërehet në të gjithë vendin. Sipas...

Ambasada e SHBA: Çfarë më sugjeroni për t’u freskuar gjatë muajit gusht?

Në një postim në profilin e rrjetit social Facebook, Ambsada Amerikane kërkon sugjerime se si mund të luftohet vapa në muajin gusht. “Kenny dhe unë...

Temperaturat e larta/ Qyteti iranian shënon rekord botëror

Një qytet në Iranin Jugperëndimor ka shënuar temperaturën më të lartë të vendit dhe mund të ketë arritur rekordin botëror për temperaturën ekstreme. Temperatura në...

Komardarja e Zaloshnjes

Këto janë kohë të vështira për të gjetur qetësinë e mençur të heshtjes. Tash që ka kaq shumë blogera, portale apo njerëz që vrasin...

Si po ndryshon Tirana, nga “kryeqytet i gjumit”, në “Tirana në Punë” (foto)

Nisja e detyrës si kryebashkiak i Tiranës ishte mjaft e vrullshme për Erion Veliajn, i cili duhet të përballej me një kryeqytet që, siç...

Latest news

Humbi garën për kryetar të PD-së, Kadilli: Unë nuk iki, nuk do të krijoj parti të re

Fatbardh Kadilli këtë të hënë ka zhvilluar një konferencë për mediat, pas rezultatit të zgjedhjeve të brendshme për kryetar të PD-së. Gjatë fjalës së tij...

SPAK kërkon sekuestrimin e 32 pasurive të sipërmarrësit Ylli Ndroqi

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kërkuar Gjykatës së Posaçme sekuestrimin e 32 pasurive të biznesmenit dhe sipërmarrësit Ylli...

Dhunuan për vdekje të riun dhe e hodhën në rezervuar, identifikohen autorët e krimit makabër në Korçë

Policia e Korçës ka identifikuar autorin e vrasjes makabre të 25-vjeçarit Fridman Xhaferraj, i cili dyshohet se është dhunuar për vdekje dhe më pas...

Ik maturant! “Apliko jashtë!”, “Ik, larg!”

Nga Orilda Kalami Provimet e maturës janë përballja e parë e një filize me shtetin. Një filizë idealist, ëndërrimtar, pasionant, naiv, me talente, pa talente,...

EURO 2020: Dita e Lewandowski dhe Spanjës, 3 duelet në program për sot

EURO 2020 vijon rrugëtimin dhe sot janë programuar tre duelet e radhës në grupe. Në grupin D luhet edhe ndeshja tjetër prej orës 15:00,...
- Advertisement -