- Advertisement -

TAG

vaksinimi\

“Nuk është vaksinimi”, Epidemiologu Alimehmeti për pandeminë: Kjo është arsyeja përse kemi shifra në rënie

Mjeku shqiptar Ilir Alimehmeti në një lidhje të drejtëpërdrejtë ka folur për proçesin e vaksinimit masiv dhe pandeminë në vendin tonë. I pyetur nga gazetarja...

Kërkohen vaksinista… Njerëzit refuzojnë vaksinën e Rilindjes (fotot)

Vazhdon braktisja masive ndaj vaksinës së Rilindjes. Në vaksidromin në qendër të Tiranës numërohen me gishta personat që po presin të marrin vaksinën. Qeveria nuk...

“Po nuk votuat PS-në, s’ka vaksina”! Meta: Rama po bën shantazh!

Presidenti Ilir Meta u shpreh mbrëmjen e sotme në “Log.” në ABC se Edi Rama po bën shantazh me deklaratat në fushatë se po...

Skandali me zgjedhjet e 25 Prillit/ Qeveria bën fushatë vaksinimi, Rama dhe Manastirliu shkelin nenin 328/a. SPAK-u ia fut gjumit

Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu duket se pandeminë e koronavirusit dhe vaksinimin e popullatës e ka kthyer në fushatë elektorale. Jo...

Nëse nuk është Rama kryeministër nuk ka vaksina? Mesila Doda: Vaksina do të ketë dhe do të shporrim një diktator!

Personalizimi i vaksinimit nga kreu i Rilindjes ka shkaktuar reagimin e sekretares së përgjithshme të PDIU-së, Mesila Doda. Ajo ka thënë se deklarata e...

Izraeli planifikon të vaksinojë me Pfizer adoleshentët pas miratimit nga FDA

Israeli planifikon që t’ua bëjë vaksinën e Pfizer Inc/BioNTech për koronavirusin fëmijëve të moshës 12-15 vjeçare. Qeveria e vendit do të nisë vaksinimin tek këto...

Kina ndryshon strategji, përfshin edhe moshat mbi 60 vjeç në vaksinim

Kina ka ndryshuar strategjinë e vaksinimit ndaj COVID-19 duke përfshirë tashmë edhe moshat mbi 60 vjeç. Vendi më i populluar i botës dhe një nga kryesoret e...

Vaksinimi? Kooperativa e Tipit të Lartë, BE, ku ligjet i bëjnë Taulant Ballat

Nga Ilir Seci ...Deri në këto momente në Shtetet e Bashkueme të Amerikës janë vaksinue 22 % e popullatës bazue në grupmoshën mbi 60 vjeç...

E pengon harta e jo flamuri

Nga Klodiana Qamo Mbrëmjen e 18 Marsit, Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka bërë bujë në rrjet me anë të një postimi në Instagram që tregon...

BE drejt hartimit të planit për lëvizjen e lirë

Bashkimi Europian do të fillojë lehtësimin e masave, duke hequr kështu përfundimisht bllokimet pavarësisht nga çdo vonesë në procesin e vaksinimit që mund të...

Latest news

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Foshnja 1-vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, shifrat e 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 170 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...
- Advertisement -