- Advertisement -

TAG

vaksinat

Covid-19/ 8 persona humbën jetën nga koronavirusi, ja sa raste të reja janë shënuar brenda 24 orëve

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3,559 testime, 650 qytetarë të infektuar, 8 humbje jete dhe 482 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

Letër e hapur për mikun tim Anti-VAX

Nga Erion Dasho Më lër ta nis këtë letër duke thënë se i kuptoj shqetësimet e tua. Në murin tënd në facebook të shkruajnë me dhjetëra,...

Meta dekreton marrëveshjen me Pfizer për vaksinat

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ligjin për marrëveshjen me kompaninë Pfizer për prodhimin dhe furnizimin me vaksina anti Covid. Dekretimi i ligjit ka ardhur...

A janë efektive vaksinat kundër variantit “Delta” të Covid-19? Ja çfarë thotë Agjencia Evropiane e Barnave

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA), rregullatori i ilaçeve në Bashkimin Evropian (BE), theksoi se vaksinat e përdorura në vendet e BE-së janë efektive kundër...

Vaksinohet kreu i OBSH, mesazh vendeve të fuqishme: Dërgoni vaksina në të gjitha vendet!

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka marrë dozën e parë të vaksinës kundër Covid-19. Edhe pse nuk ka treguar se cilën...

Frikë nga vaksinat te Sheshi “Skënderbej”/ Janë të skaduara apo është data e paketimit?

Ditën e djeshme ka patur një pezullim të përkohshëm (rreth dy orë) të vaksinimit masiv në Sheshin Skënderbej. Si e tregojnë dhe fotot vaksina...

Trondit kreu i EMA-s: Vaksina “AstraZeneca” shkakton trompozë

Një zyrtar i Agjencisë Europiane të Barnave (EMA) tha në një intervistë të botuar të martën se ekzistonte një lidhje midis vaksinës AstraZeneca dhe...

Raporti i studiuesve federal: Moderna dhe Pfizer-BioNTech, shumë efektive në të gjithë botën

Vaksinat e koronavirusit të  prodhuara nga Moderna dhe Pfizer-BioNTech kanë dhënë rezultate shumë efikase në parandalimin e infeksioneve të covid-19, simptomatike dhe asimptomatike në...

Kurti prezanton programin në Kuvend: Brenda vitit synojmë vaksina për 60% të popullsisë

Kuvendi i Kosovës është mbledhur për të votuar qeverinë e re. Kandidati për kryeministër Albin Kurti ka shpalosur para deputetëve programin e tij të...

Mos e qani Gerin, por kërkojini llogari Ogertës e Ramës

Nga Erion Dasho Sigurisht që sot në komunitetin e mjekëve shqiptarë dominon dhimbja. Një prej më të mirëve prej nesh, Dr. Geri Husi u nda sot...

Latest news

Kriza e refugjatëve në Europë, Papa Françesku mbërrin në Greqi

Papa Françesku mbërriti sot në Greqi. Kreu i Selisë së Shenjtë u prit presidentja e Greqisë Katerina Sakellaropoulou si nga ministri i Jashtëm i...

Drejtuan bashkë festivalin e 11-të, Bujar Kapexhiu: Edi Luarasi do mbetet e paharruar

Edi Luarasi, aktorja e madhe e skenës shqiptare u shua dje për shkak të një sëmundjeje të rëndë, teksa sot do të përcillet në...

U nda nga jeta pas një sëmundje të rëndë, miq e kolegë homazhe për aktoren Edi Luarasi

Aktorja e njohur shqiptare, “Nderi i Kombit” Edi Luarasi është ndarë nga jeta ditën e djeshme në moshën 81-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë....

Anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, Kim: Vazhdon zbatimi i Reformës në Drejtësi!

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka reaguar pas shortit që u hodh ditën e djeshme në Presidencë për zgjedhjen e anëtarëve të rinj të Këshillit...

Me ndihmën e Katarit, Franca evakuon rreth 330 persona nga Afganistani

Franca ka kryer një fluturim nga Afganistani, duke evakuuar rreth 330 persona nga shteti i kontrolluar nga talebanët, tha Ministria e Jashtme. Autoritetet thanë se...
- Advertisement -