- Advertisement -

TAG

Vaçe Zela

Muzika shqiptare në zi/ Shuhet i madhi Agim Krajka (film)

Kompozitori i mirënjohur Agim Krajka është shuar në moshën 83-vjeçare. Lajmi është bërë me dije nga djali i tij përmes një postimi në rrjetet...

Si e përjetova me frikë, takimin e parë me Pablo Escobar?

Nga Kreshnik Spahiu* Ishte mbrëmje dhjetori. Shiu që binte me rrebesh dhe vetëtimat drithëruese më penguan ta dëgjoja zilen e telefonit: “Alo Kreshnik, jam Carlos...

Ndahet nga jeta bashkëshorti i Vaçe Zelës

Pjetër Rodiqi, bashkëshorti i këngëtares së madhe Vaçe Zela, është ndar nga jeta pas një sëmundjeje të rëndë. Lajmin e ka njoftuar për miqtë e saj në...

Çfarë kanë thënë për njëra-tjetrën Nexhmije Pagarusha dhe Vaçe Zela?

Nuk mund të jenë asnjëherë në peshore, sepse të dyja janë figura që kanë hyrë në historinë e kulturës dhe artit shqiptar. Njëra me zërin...

…Ja shiu pik, pik, pik, pik, Bjen në rrugë, troket ai pa pushim…*

Këto janë vargjet e këngës “Djaloshi dhe shiu” kënduar dikur nga Vaçe Zela, por sot mund të shkonte edhe kënga “Shi bie në Tiranë”,...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -