- Advertisement -

TAG

ullishte

Vodhi energji elektrike nga një pus nafte, shkaktoi zjarr në një ullishte, arrestohet 43-vjeçari në Mallakastër

Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia në Mallakastër, pasi vodhi energji elektrike dhe shkaktoi zjarr duke djegur ullinj e pemë frutorë. Bëhet me dije se...

Përfshihet nga flakët një ullishte në hyrje të Ksamilit

Një sipërfaqe toke e cila ka shërbyer më herët si ullishte është përfshirë nga flakët. Zjarri është aktivizuar sot në mbrëmje në një zonë në...

Patos/ Hapësira me ullishte përfshihet nga flakët

Një hapësirë e mbjellë me ullishte është përshirë nga flakët në fshatin Lalar, në Patos. Mësohet se si pasojë e flakëve janë shkrumbuar rreth 1000...

Digjen mbi 10 hektarë pyll dhe ullishte në Cerrik, flakët favorizohen nga temperatura dhe era

Një sipërfaqe e madhe me ullishte si dhe 10 hektarë pyll janë djegur nga zjarri në afërsi të fshatit Shtepanjë në Bashkinë Cerrik. Mësohet se...

Fier/ Zjarr masiv në një sipërfaqe me ullishte në Kreshpan

Një zjarr masiv ka përfshirë një sipërfaqe me ullishte në Kreshpan të Fierit. Forcat zjarrfikëse të Fierit dhe Patost shkuan në vendin e ngjarjes...

Latest news

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...
- Advertisement -