- Advertisement -

TAG

Ujësjellësi

I izolove dhe mirë bëre, por kush u jep bukë të varfërve?

Edi Rama nuk ka rreshtur së dërguari mesazhe, lajmërime masash të rrepta nga shtëpia e tij shumë e përfolur e Surrelit. Kryeministri shfaqet besimplotë dhe...

Pas asaj të Ballshit, mbyllet pas 16 ditësh greva e urisë edhe në Poçem

Pas më shumë se dy javësh mbyllet greva e urisë edhe në Poçem. Mësohet se ka nisur lëvrimi i 3 pagave, ndërkohë që punëtorët e...

Rrjet i ri ujësjellësi në Tiranë, prek këto zona

Një linjë e re furnizimi me ujë po përfundon në rrugën "Kongresi i Manastirit". Mjetet e rënda të Bashkisë po punojnë për shtrimin e...

UKT apel qytetarëve: Nxitoni me lidhjen e kontratave

Kur ende nuk kanë mbetur shumë ditë nga afati për të formalizuar lidhjet e jashtëligjshme me ujësjellësin, UKT i bën thirrje qytetarëve për t’u...

Borxhet e vjetra të ujit, Gjiknuri: Të miratohen skema lehtësuese

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri së bashku me Ministren e Kulturës Mirela Kumbaro, në cilësinë e deputetes së zonës, kanë inspektuar kantierin e...

Bashkia e Tiranës ndërton linjën e re të ujësjellësit në zonën e “Ali Demit”

Bashkia e Tiranës ka vënë në funksion të plotë linja e re e ujësjellësit, një investim i cili rrit kapacitetin e furnizimit me ujë...

Pas 35 vjetëve, dikush kujtohet të ndërtoj Ujësjellësin e Rrogozhinës

Kishte tre dekada e gjysëm që në Rrogozhinë nuk ishte kujtuar kush për Ujësjellësin. Banorët e këtij qyteti që përfshihet në Prefekturën e Tiranës...

Veliaj: Masterplan për Ujësjellësin brenda 2017

  "Deri në fund të 2017, Ujësjellësi i Tiranës do të ketë një masterplan për të konkretizuar shërbimin si dhe do të ketë ndërhyrje dhe...

UKT/ Linjë e re të ujësjellësit në Ndroq

UKT, zgjidhje për 7.500 banorë Ujësjellës Kanalizime Tiranë ka ndërmarrë një investim të rëndësishëm për të rikonstruktuar sistemin e ujësjellësit në fshatin Ndroq dhe Lagjen...

Kantieri i UKT-së tek Kodra e Priftit rrezikon fëmijët

Nga Rexhina Biba Tek “Kodra e Priftit” në Tiranë po punohet t’i jepet një zgjidhje afatgjatë furnizimit me ujë për rreth 10.000 banorët që jetojnë në...

Latest news

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...
- Advertisement -