- Advertisement -

TAG

UCK

Gjykata e Apelit në Hagë refuzon kërkesën e Thaçit dhe ish-krerëve të UÇK-së për lirim të përkohshëm

Paneli i Gjykatës së Apelit ka hedhur poshtë kërkesën e mbrojtjes të ish-pjesëtarëve të UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi,...

Kurti: Askush nuk është gjykuar për krimin në familjen Jashari

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka bërë sot nderime para varrezave të familjes Jashari në ditën e dytë të Epopesë së UÇK-së. Në një...

Basha nderon epopenë e UÇK: Jasharët i treguan botës se atdhedashuria është e pamposhtshme

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nderuar epopenë e Ushtrisë Çlirtimtare të Kosovës. Në një shënim në Facebook, Basha shkruan se familja Jashari i...

Përse u shkërmoq LDK?

Nga Agron Sulshabanaj Nuk ka kaluar as një javë nga zhvillimi i zgjedhjeve në Kosovë, kur sapo kaloj kufirin në Morinë, shikoj posterat e fushatës,...

Ndahet nga jeta ish-komandanti i UÇK-së, Shefqet Paçarizi

Ka ndërruar jetë veterani i luftës dhe komandanti i Batalionit të Dytë të Brigadës 122 të UÇK-së, Shefqet Paçarizi. Lajmin e ka bërë të ditur...

Emocionon Florian Marku, përgatitet me këngën motivuese të UÇK-së (film)

Florian Marku dhe Jamie Stewart u ndanë në barazim javën e shkuar, në një ndeshje boksi të zhvilluar në Londër. Marku pas ndeshjes u...

Taulant Balla, ky gaztor bajat në momentet tragjike të luftëtarëve të UÇK-së

Nga Ermal Mulosmani Në librin e tij më të famshëm “Gargantua dhe Pentagruel” shkrimtari  francez François Rabelais ka një personazh-karikaturë me emrin Panurg. Këtij personazhi qesharak...

“Der Standard”: Thaçi, Krasniqi, Veseli dhe Rexhepi akuzohen se vranë 416 persona

Procedimet kundër ish-komandantëve zhvillohen në një kohë kur politikanët janë të popullarizuar dhe gëzojnë shumë mbështetje nga popullata, të cilët nuk kanë asnjë lidhje...

Liria ka një emër/ Historia e ushtarit simbol të UÇK-së që mbledh kanaçe dhe e dënuan me burg, se nuk mundi ta paguajë energjinë…...

Fotoja e tij bëri xhiron e botës, megjithatë 21 vite me pas, veterani i UÇK-së është krejt i lënë pas dore dhe në dëshpërim...

Avokati i Kadri Veselit: E vetmja “ndërmarrje kriminale e përbashkët” ishte regjimi jugosllav

Gjatë seancës së dytë në Hagë, avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson ka thënë se ish-krerët e UÇK-së që sot akuzohen për “ndërmarrje kriminale...

Latest news

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Ndërron jetë 10 minuta pasi bëri dozën e dytë të Pfizer 56-vjeçarja në Greqi

Një 56-vjeçare në Greqi ka vdekur 10 minuta pas marrjes së dozës së dytë të Pfizer. Mediat fqinje raportojnë se gruaja ishte në dhomën...

Dy viktima dhe 19 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 3.680 teste, ndërsa janë regjistruar 19 raste të...

9 raste të reja në Kosovë, asnjë viktimë nga Covid në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar të infektuar me Covid 9 raste të reja dhe fatmirësisht nuk ka humbur jetën asnjë...

Greqia hap kufijtë për shqiptarët, ja rregullat para se të udhëtoni

Prej datës 19 qershor në Greqi do të lejohet të kalojnë të gjitha kategoritë e udhëtarëve nga Shqipëria, si për qëllime familjare ashtu dhe...
- Advertisement -