- Advertisement -

TAG

trafiku i droges

Raporti i GI: Si funksionon trafiku i kanabisit, kokainës e heroinës në Ballkan, ja roli i Shqipërisë

Shqipëria u rendit si prodhuesi më i madh i kanabisit në Ballkanin Perëndimor dhe një nga nyjet më të rëndësishme në Rajon për përpunimin...

Banda e Belgjikës na tregoi përse Edi Ramës i duhet Ardi Veliu si ajri që thith

Nga Enkel Demi Ai tha edhe 500 mijë po të dalin në shesh Ardi Veliun nuk e heq. Dukej çudi që 500 vetë hoqën Sandër...

Alibeaj: Rama ndërtoi narkoshtetin, paratë nga trafiku i drogës përdoren për të blerë zgjedhjet

Ish deputeti i PD, Enkeled Alibeaj ka reaguar lidhur me raportin Qendrës Europiane për Monitorimin e Drogave, për të cilin tha se konfirmon lidhjen...

Pazaret e drogës? Ekzekutohen dy të rinj në Shkozet të Durrësit (film)

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e plagëve të marra, pasi janë qëlluar me një breshëri automatiku mbrëmjen e djeshme në Shkozet të...

Trafiku i drogës/ Historia që Blendi Fevziu nuk kishte treguar asnjëherë (film)

Blendi Fevziu ka treguar në emisionin e tij një histori të panjohur për trafikun e drogës në lokalet e Tiranës, në të cilën u...

Rinis hetimi për rrëzimin e avionit në Ishëm, vjen në Tiranë dosja me provat dhe emrat e “të fortëve” të Fushë Krujës

Janë riaktivizuar hetimet lidhur me rrëzimin e avionit të drogës në Ishëm të Durrësit, në vitin 2016, i cili pilotohej nga italiani Guido Guidi....

Media italiane Rai3: Shqipëria, vend qëndror për trafikun e drogës (film)

Media italiane TG3 ka risjellë në vëmendje operacionin e zhvilluar nga Policia e Brazilit ku u sekuestruan 617 kilogramë kokainë e pastër me mbishkrimin...

Ish-drejtuesi i policisë: Vrasjet e fundit për zotërim territori

Ish-drejtuesi i lartë i Policisë së Shtetit, Aleks Hajdari thotë se vrasjet e fundit janë shqetësuese. Duke iu referuar ekzekutimit të Santiago Malkos, zoti Hajdari...

Mediat italiane: Si bëhet trafiku i drogës nga Shqipëria në Itali

Mediat italiane vazhdojnë të shkruajnë lidhur me trafikun e drogës që bëhet mes Shqipërisë dhe Italisë. Në raportin e paraqitur në shkurt në prani të...

Mediat holandeze: Shqiptarët kontrollojnë tregjet e drogës

Mediat e Holandës kanë cilësuar shqiptarët, si mafia të cilët ata kontrollojnë tregjet e drogës. Në një shkrim të gjatë analitik, mediat Holandeze kanë folur...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -