- Advertisement -

TAG

tmerri

Tensioni Greqi-Turqi/ Drejt e në shenjë, ushtria turke teston “tmerrin e bunkerëve” (film)

Turqia ka rritur ndjeshëm kapacitetet e saj ushtarake gjatë viteve të fundit duke përvetësuar teknologjinë e avancuar të dronëve, ndërsa është investuar edhe në...

Tmerri/ Atentat me tritol në qendër të Tiranës. Ja cili është personi që po lufton me vdekjen (film)

Një automjeti në Tiranë i është vendosur tritol në ecje e sipër. Në pamjet e siguruara nga abcnews.al mund të shihet që një numër...

Tmerri/ Në 2015 TG3 Leonardo fliste për krijimin e Koronavirusit në laborator në Kinë (film)

Shkencëtarët kinezë kanë krijuar një virus që shkakton pneumoni të mushkërive nga lakuriqët dhe minjtë. Sipas tyre kjo ishte e nevojshme vetëm për qëllime...

Tmerri vazhdon… Përse robi ia kalon dreqit?

https://27.al/mikepritja-greke-per-refugjatet-siriane/

Tmerri/ Vriten motër e vëlla në Rrëshen (film)

Një krim i rëndë ka troditur Rrëshenin të martën mbrëma. Fatmir Kolecaj ka vravë me automatik, motër e vëlla Esmeralda dhe Vladison Filopati, përkatësisht 36...

Tmerri/ 14 persona humbin jetën pas një sulmi të armatosur në Virginia të SHBA (film)

14 persona kanë humbur jetën pas një sulmi në një godinë qeveritare në Virginia të Shteteve të Bashkuara. Vrasësi ka qenë një inxhinier 40 vjeçar,...

Tmerri tek “Petro Nini” vazhdon “lufta” e banorëve me policinë (film)

Ka vazhduar rezistenca e banorëve që qeveria kërkon t’u prishë shtëpitë tek shkolla “Petro Nini” në Tiranë. Policia ka izoluar pothuaj të gjithë rrugën e...

Për tmerrin e Kavajës nuk shërben gjyqi publik

Nga Loreta Berhami Megjithëse nuk dyshoj në degradimin moral dhe etik të shoqërisë shqiptare, mendoj që nëse shumica e zërave që reagojnë në lidhje me...

Tmerri në Mamurras/ Bashkëmoshatari vret me thikë 13 vjeçarin

Një fëmijë i mitur, rreth 13 vjeç, ka gjetur vdekjen pasditen e kësaj të mërkure në Fushë Mamurras. Mësohet se i mituri humbi jetën,...

Tmerrin që nuk e sheh askush

Nga Klodian Tomorri BBC transmetoi një dokumentar mbi trafikun e qënieve njerëzore. Sipas dokumentarit, në vitin 2015, në Britani u trafikuan për prostitucion 3260...

Latest news

Austri, nga 3 nëntori mbyllen restorante e hotele, ja masat e reja kundër pandemisë

Shifrat e larta nga koronavirusi kanë bërë që autoritetet austriake të vendosin për një tjetër mbyllje. “Nga 3 nëntori Austria do të mbyllet për të...

Pa maska në rrugë, gjobiten 765 qytetarë

Në 24 orët e fundit janë gjobitur 765 qytetarë të cilët kishin dalë pa maska në rrugë. Ndërkohë që gjatë kontrolleve të bëra janë...

Shënohet viktima e parë shqiptare nga tërmeti në Izmir

Shënohet viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo deklaroi se viktima është një grua...

U plagos nga tërmeti, 14-vjeçari shqiptar në Greqi: Gjithçka do të kalojë

Mes të plagosurve në Greqi nga tërmeti me epiqendër në Samos është edhe një 14 vjeçar shqiptar. Ai është Enriko Mane, ndërsa pas plagëve që...

241 raste të reja me koronavirus, humbin jetën 7 pacientë

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera në total. 7 pacientë të cilët...
- Advertisement -