- Advertisement -

TAG

terroristët

Posteri i frikshëm, terroristët kërcënojnë se do hedhin në erë kullën e VIP-ave në Dubai

Terroristët kanë kërcënuar se do të hedhin në erë qiell-gërvishtësen Bujr Khalifa në Dubai. Një poster i frikshëm tregoi një imazh të shpërthimit të flakëve...

“Rripi i Gazës”/ Policia sulmon “terroristët” e vegjël

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj u qa se “opozita parlamentare degradoi”. Në fakt, opozita parlamentare e Ylli Shehut dhe Lefter Maliqit, sot  ekishte pushim,...

Strehimi i terroristëve të ISIS? Kryeministri bastard po i bën vendit një poshtërsi

Nga Mesila Doda Nëse ky lajm është i vërtetë, nuk ka bastard më të madh se kryeministri ynë... Shqipëria çerdhe e terroristëve dhe kjo është dhuratë...

Gjermania jep alarmin: Terroristët planifikojnë sulme të reja në Evropë

Zyra Federale e Krimeve (BKA) në Gjermani ka paralajmëruar për sulme të mundshme terroriste në shtetet e Perëndimit, duke përfshirë edhe Gjermaninë.   Një zyrtar i...

Sulmi në Barcelonë/ I dyshuari pranon: Synonim katedralen

Njëri prej të dyshuarve të ndaluar për sulmin terrorist në Barcelonë, ka pranuar se terroristët kishin planifikuar një sulm edhe më të madh. Mohamed Houli...

Viti i Ri/ Sulm terrorist në një klub të Stambollit, 39 të vdekur dhe 69 të lënduar (live)

Sulm i armatosur në një night club shumë të njohur në qytetin e Stambollit, "Arena club", i cili gjendet mbi Bosfor. Sipas Guvernatorit të Stambollit, bëhet fjalë...

Zbardhen detaje për bandën shqiptare të përfshirë në trafikun e pasaportave

Mediat italiane zbardhën sot detaje mbi trafikun ilegal të pasaportave italiane. Këta persona janë zbuluar nga Policia e qytetit të Romës të cilët çuan gjatë orëve...

Barbaria s’ka fund. Ja çfarë u gjet në trupat e viktimave

Ashtu siç ishte dyshuar që në momentet e para të ngjarjes së të martës në Belgjikë terroristët kanë përdorur gozhdë, vida, copëza metalike dhe...

Latest news

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...

Aksident rrugor në Tiranë, fëmija i mitur përfundon në spital pas përplasjes

Një fëmijë i mitur ka përfunduar në spital këtë të diel, pasi një makinë me drejtues shtetasin me inicialet J.S., e përplasi. Aksidenti ndodhi në...

Tragjedi në minierën e arit, rrëshqitja e dheut rezulton fatale për jetën e 15 punonjësve

Një rrëshqitje e dheut ka përfunduar në tragjedi në një minierë artizanale ari në Guine të Afrikës Perëndimore. Katastrofa ndodhi ditën e shtunë në...
- Advertisement -