- Advertisement -

TAG

Teksas

Të shtëna me armë në Austin të Texas, të paktën 13 persona të plagosur

Të paktën 13 njerëz u plagosën në një sulm me armë të ndodhur në qendër të Austin, Teksas mëngjesin e të shtunës. Dy nga të...

Pas Covidit, Bill Gates akuzohet për shpikjen e dëborës në Teksas

Në rrjetet sociale është duke qarkulluar një teori konspirative se bora që ka mbërthyer Teksasin në SHBA është e rreme dhe është krijuar nga...

Teksasi kërkon pavarsinë nga SHBA, kongresmeni propozon referendum

Teksasi kërkon të shkëputet nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, teksa zyrtarë të lartë të këtij shteti po përgatisin një referendum. Është përfaqësuesi i Shtetit...

Presidencialet në SHBA, Donald Trump fiton Teksasin

Donald Trump ka fituar zyrtarisht Teksasin dhe 38 votat e tij elektorale, njofton AP. Demokratët kishin pasur shpresa për të ndryshuar rezultatin në shtetin tradicionalisht...

SHBA do të lëshojë 750 milionë mushkonja të modifikuara gjenetikisht, zbuloni arsyen

Pas një dekade diskutimesh, autoritetet lokale të Floridas në SHBA kanë aprovuar planin për lëshimin e 750 milionë mushkonjave të modifikuara gjenetikisht në natyrë,...

Sulm me armë zjarri brenda një kishe në Teksas, humbin jetën dy persona (film)

Një ngjarje e rëndë është regjistruar këtë të diel në Teksas, pasi një person ka sulmuar me armë zjarri personat brenda një kishe. Raportohet se...

Terror në SHBA, shënohen të paktën 20 viktima nga sulmi me armë në një qendër tregtare (film)

Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në. Të paktën 20 viktima dhe mbi 22 të plagosur janë shënuar gjatë një sulmi me armë zjarri...

Rrëzohet avioni në Teksas, 10 të vdekur

Dhjetë persona kanë humbur jetën si pasojë e rrëzimit të një avioni në aeroportin e Teksasit në SHBA duke vrarë të gjithë personat në...

Masakër në Teksas, ish-burri i vret të dashurin dhe fëmijët

Pesë persona janë gjetur të pajetë në një shtëpi në qytetin rural në veri të Fort Worth, në Teksas, tre prej të cilëve fëmijë. Hetimet...

Shpërthim i fuqishëm në Teksas (Film)

Një video është publikuar së fundmi nga një shpërthim i fuqishëm që ka ndodhur në një banesë në Teksas. Një automjet u aksidentuar duke dëmtuar...

Latest news

Prag takimit Vuçiç-Kurti, Petkoviç: Kosova po krijon atmosferë jashtëzakonisht të vështirë

Një ditë para takimit Kurti-Vuçiç, shefi i zyrës për Kosovën në Beograd, Petar Petkoviç ka deklaruar se është Prishtina ajo që po krijon një...

Humbi garën për kryetar të PD-së, Kadilli: Unë nuk iki, nuk do të krijoj parti të re

Fatbardh Kadilli këtë të hënë ka zhvilluar një konferencë për mediat, pas rezultatit të zgjedhjeve të brendshme për kryetar të PD-së. Gjatë fjalës së tij...

SPAK kërkon sekuestrimin e 32 pasurive të sipërmarrësit Ylli Ndroqi

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kërkuar Gjykatës së Posaçme sekuestrimin e 32 pasurive të biznesmenit dhe sipërmarrësit Ylli...

Dhunuan për vdekje të riun dhe e hodhën në rezervuar, identifikohen autorët e krimit makabër në Korçë

Policia e Korçës ka identifikuar autorin e vrasjes makabre të 25-vjeçarit Fridman Xhaferraj, i cili dyshohet se është dhunuar për vdekje dhe më pas...

Ik maturant! “Apliko jashtë!”, “Ik, larg!”

Nga Orilda Kalami Provimet e maturës janë përballja e parë e një filize me shtetin. Një filizë idealist, ëndërrimtar, pasionant, naiv, me talente, pa talente,...
- Advertisement -